joomla templates top joomla templates template joomla

TANGO laboratorium

włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Astor Piazzolla i tango lat trzydziestych śpiewa Marta Górnicka
Atmosfera argentyńskich klubów i kabaretów z lat 30 we współczesnej Warszawie? Tak!

Takich wrażeń dostarcza widzom recital Marty Górnickiej „Tango Laboratorium” prezentowany w Laboratorium Dramatu. Jest to rewelacyjny spektakl nawiązujący do bogatej historii argentyńskiego tańca i związanej z nim literatury. Spektakl, który przenosi widzów do starych portowych dzielnic Buenos Aires.

W swoim recitalu Marta Górnicka wykonuje kilkanaście piosenek. Wśród nich znajdują się m.in. „Ulice”, „Nostalgia”, czy „To ostatnia niedziela”. Przy akompaniamencie akordeonu i bandoneonu (Klaudiusz Baran), kontrabasu (Konrad Kubicki), piano (Tomasz Filipczak) i skrzypiec (Dawid Lubowicz), artystka wprowadza słuchaczy w kabaretowe klimaty. Bohaterami piosenek są wyjątkowe postacie – nieszczęśliwi kochankowie, szaleńcy, filozofowie, którzy składają się na współczesne interpretacje popularnych tang z lat trzydziestych i tanga Astora Piazzoli z tekstami Jorge Luisa Borgesa, Jeana Claude'a Carriere'a i Horacio Ferrera. Składają się również na opowieść o czasie, kiedy świat zmienił się nie do poznania; o ludziach szukających swojego miejsca i własnej drogi; o nadziei, miłości, rozpaczy.

Autorka recitalu, Marta Górnicka, jest wokalistką, aktorką, reżyserką, która debiutowała na scenie Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Jej interpretacje utworów Piazzolli znakomicie przyjęte przez publiczność i krytykę. Polskie  teksty napisali Jacek Dehnel oraz tłumaczka Anna Kryczyńska-Pham. Nowe aranżacje przygotował natomiast Tomasz Filipczak.

Całości wystąpienia rozpisanego na akordeon, skrzypce, pianino, bas i głos słucha się z ogromną przyjemnością. Wrażenia słuchaczy najlepiej zresztą oddają wyrażone na koniec gromkie brawa.

Krótko:

    * „TANGO LABOLATORIUM”

    * Laboratorium Dramatu
      ul. Olesińska 21; Warszawa

    * Występują:

      Marta Górnicka: śpiew
      Tomasz Filipczak: fortepian, aranżacje
      Klaudiusz Baran: akordeon, bandoneon
      Dawid Lubowicz: skrzypce
      Konrad Kubicki: kontrabas