joomla templates top joomla templates template joomla

Warsztaty "Nadzieja dla serc"

włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W dniach 30 –31 maja br., w ramach III edycji programu „Nadzieja dla serc”, odbędą się warsztaty dla młodzieży po przebytych operacjach wrodzonej wady serca oraz z chorobami serca z Warszawy.

Organizatorem przedsięwzięcia jest polska firma farmaceutyczna Adamed wraz z Fundacją Marka Kamińskiego. Głównym celem projektu jest wsparcie dorastających pacjentów wkraczających w dorosłe życie i zachęcenie ich do prowadzenia aktywnego życia.

Aktualnie trwają zapisy na warsztaty dla młodzieży w wieku 15–25 lat z Warszawy. Są one pierwszymi z serii dwudniowych, bezpłatnych warsztatów organizowanych w ramach programu „Nadzieja dla serc” przez polską firmę farmaceutyczną Adamed oraz Fundację Marka Kamińskiego. Zajęcia, prowadzone przez doświadczonych terapeutów, mają pomóc uczestnikom w przełamywaniu lęku i stereotypów na temat podejmowania aktywnego życia przez osoby po przebytych operacjach wrodzonych wad serca.

Istotnym elementem warsztatów będą indywidualne konsultacje z lekarzem kardiologiem oraz rehabilitantem. W ich trakcie młode osoby będą mogły porozmawiać o możliwościach zastosowania u siebie kontrolowanego wysiłku fizycznego oraz zdobędą praktyczną wiedzę z zakresu rehabilitacji. Jest to niezmiernie ponieważ prawie 80% dorastających osób po przebytej operacji wrodzonej wady serca odczuwa potrzebę zastosowania u siebie kontrolowanego wysiłku fizycznego .

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Aby w nich uczestniczyć wystarczy pobrać formularz zgłoszeniowy ze strony Fundacji Kamińskiego i wypełniony przesłać do Fundacji na adres e-mail, lub na adres Fundacji (ul. Grunwaldzka 212, 80-266 Gdańsk) lub na numer fax. (0-58) 552 33 15. Organizatorzy pokrywają całkowity koszt wyżywienia, udziału w badaniach, zajęciach oraz noclegu. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w Hotelu Orle w Gdańsku

„Adamed jako firma farmaceutyczna prowadzi nieustanny dialog z pacjentami i środowiskiem medycznym starając się rozpoznawać i wychodzić naprzeciw potrzebom i problemom, z którymi się borykają. Dlatego zdecydowaliśmy się na organizację kolejnych warsztatów „Nadzieja dla serc” dla młodzieży z problemami kardiologicznymi” - powiedziała Anna Czajkowska, członek zarządu firmy Adamed. „Chcemy pomóc kolejnym młodym osobom we wkraczaniu dorosłość, dając im jednocześnie wiedzę jak dostosować wysiłek fizyczny do swoich możliwości by prowadzić aktywny tryb życia. Angażując się w organizację warsztatów dla młodzieży głęboko wierzymy, że podobnie jak poprzednie, wzmocnią one młodych pacjentów i pomogą im w radzeniu sobie na co dzień z chorobą”.

Warsztaty złożone będą z dwóch części. Pierwsza z nich to warsztaty psychologiczne oraz rozwoju osobistego. W ich trakcie zostaną zaprezentowane sposoby czerpania wewnętrznej siły do uczenia się, planowania oraz realizowania celów. Ich elementem będzie także nauka redukcji stresu i napięcia. Druga część to blok medyczny obejmujący naukę podstawowych zasad rehabilitacji kardiologicznej oraz badania medyczne stanu zdrowia i wydolności fizycznej. Uczestnikom warsztatów zostanie wykonane echo serca z oceną kurczliwości, funkcji zastawek oraz ewentualnych wtórnych następstw przebytej korekcji wrodzonej wady serca. Przejdą także instruktaż ćwiczeń oraz poznają zalecenia kontroli tętna zarówno w czasie domowego programu ćwiczeń, rekreacji ruchowej, jak i podczas wykonywania codziennych czynności. W trakcie specjalnie opracowanego programu poznają ćwiczenia ogólnie usprawniające, ćwiczenia oddechowe sterowane, a także zapoznają się z mechanizmem pracy przepony, znaczeniem prawidłowego rytm oddechu oraz wydłużenia wydechu.

Badania będą przeprowadzone przez lekarzy: ordynatora dr. Ireneusza Haponiuka oraz kardiologa dr. Macieja Chojnickiego z Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku, Kardiolog dr Dominikę Zielińską z Akademii Medycznej w Gdańsku oraz mgr Katarzynę Haponiuk, rehabilitanta z Akademii Medycznej.

Następne warsztaty „Nadzieja dla serc” zostaną zorganizowane dla młodzieży z problemami kardiologicznymi: z Bydgoszczy, Poznania, Szczecina i Zielonej Góry (18 – 19 września), z Katowic, Łodzi, Opola i Wrocławia (16–17 października), z Kielc, Krakowa, Lublina i Rzeszowa (20 - 21 listopada).

„Nadzieja dla serc” – program realizowany przez polską firmę farmaceutyczną Adamed wspólnie z Fundacją Marka Kamińskiego. Został podjęty z myślą o dorastających pacjentach cierpiących na choroby serca. Swoją działalnością inicjatorzy przedsięwzięcia chcą poprawić jakość życia młodych osób oraz wesprzeć ich w okresie wkraczania w dorosłe życie. Dwudniowe warsztaty dla młodzieży z chorobami serca są jednym z działań podjętych w ramach programu. Działania programu będą ukierunkowane także na informowanie rodziców i opinii publicznej, o sposobach pomocy młodym osobom z chorobami serca w bezproblemowym wkraczaniu w dorosłość.

Adamed – lider na polskim rynku leków nowej generacji dla wielu grup terapeutycznych m.in. kardiologii, psychiatrii, pulmonologii, ginekologii i leczeniu infekcji dróg moczowych. Adamed jest właścicielem dwóch dużych zakładów produkcji leków: w Pieńkowie koło Warszawy i w Ksawerowie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Misją firmy jest poszukiwanie nowych terapii na choroby cywilizacyjne, takie jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca i otyłość oraz nowotwory. Adamed intensywnie rozwija swoje działy badawcze, inwestując w sprzęt laboratoryjny i szkolenie polskich naukowców. W ciągu pięciu ostatnich lat wydatki na badania i rozwój w firmie Adamed wyniosły ponad 150 mln zł. W tym czasie w laboratoriach firmy opracowano ponad 20 patentów na własne formuły leków. Firma ze 100% udziałem kapitału polskiego powstała w 1986 roku. Funkcję Prezesa Zarządu pełni Maciej Adamkiewicz.